Aeronautical Engineer November 2009 Rooms

The room assignments for November 2009 Aeronautical Engineer board examinees are posted here and in the PRC official website. The said aeronautical engineers board exams are scheduled to be given on November 17, 18 and 19 2009 by the Board of Aeronautical Engineering. For more information, please check out the Professional Regulation Commission official website.

View the complete list of successful examinees: November 2009 Aeronautical Engineer Board Exam Results
View the Top 10 November 2009 Aeronautical Engineer Board Passers.

Professional Regulation Commission
AERONAUTICAL ENGINEERS LICENSURE EXAMINATION
NOVEMBER 17, 18 & 19, 2009
MANILA
School : PROFESSIONAL REGULATION COMMISSION
Address : P. PAREDES ST., SAMPALOC, MANILA
Building : ANNEX-AUDITORIUM
Floor : 5TH
Room / Group No.: GROUP I
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.ABASOLO RONAN RALPH SAMUDIO
2.ABLAZA MATT ANGELO ARMAS
3.ACAR ANGELICA EBREO
4.AGBAYANI JAYSON ORGANISTA
5.AGUILAR EDGAR II BADURIA
6.AGUILAR JOHN CHRISTOPHER ROBLES
7.AGUSTIN MICHAEL BRYAN TERRONES
8.ALLADO RIFF MEDFORD MANAOAT
9.ALMODAL KENNETH MEJARITO
10.ANDIGAN BOB JAY SON RIOFLORIDO
11.ANSAG ARJAY DELA CRUZ
12.AQUINO MICHAEL ANGELO SINGSON
13.ARAGA RYAN CEAZAR DE GUZMAN
14.ARAO JUAN RAPHAEL MARASIGAN
15.ATIENZA CAMILLE KARA CARGANILLA
16.BABAC EDUARD EDRALIN LEAÑO
17.BALANGAY ANDRIANNE FERMIN
18.BALDOZ JAIME MAXIMO OLAES
19.BALTAZAR CZERINA KRISTIA ERNI
20.BALUNGCAS LLOYD CHRISTIAN MAGLINES
21.BANAL LEMUEL FRONTON
22.BARNES ALBERT LOYD BELARDE
23.BIASON ALDRIN CHAN
24.BIGAYAN RHEA FLORETE
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.

School : PROFESSIONAL REGULATION COMMISSION
Address : P. PAREDES ST., SAMPALOC, MANILA
Building : ANNEX-AUDITORIUM
Floor : 5TH
Room / Group No.: GROUP II
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.BLASCO WILHIM TIPONES
2.CABRERA GAY MABELLE JUNIO
3.CACERES NEAL IAN MACLANG
4.CAILIPAN LEON NEAL SANCHEZ
5.CAJANDING RYNO SADIA
6.CARANDANG RUMER TANAJI
7.CASTILLO EMERSON MARANAN
8.CAÑETE JOVEFEL ABELLA
9.CORTEZ MICHAEL ANGELO ECHON
10.CRUZ VAL JORREL MELENDREZ
11.CUÑA DANILO ODITA
12.DALUPAN ELEAZAR LAUDIT
13.DE GUZMAN KESTER RUIZ
14.DOLLANO RYAN ANGELO MENDOZA
15.ELIZON JOHN CHRISTOPHER YU
16.ERLANO RYAN CALUZA
17.ESGUERRA MICHAEL ANGEL DELOS SANTOS
18.ESPINA HENZEL CORPUZ
19.EUSEBIO SHERYL DIANE DIOLA
20.GABRIEL FIDEL JR ANTONIO
21.GAGNO TIMOTHY JAMES LABIOS
22.GALANG JIM EDWARD MESINA
23.GARCIA CER ZYRUS MANUKAY
24.GARCIA ERICK TUAZON
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.

School : PROFESSIONAL REGULATION COMMISSION
Address : P. PAREDES ST., SAMPALOC, MANILA
Building : ANNEX-AUDITORIUM
Floor : 5TH
Room / Group No.: GROUP III
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.GATIERA IVAN JOSE DE CASTRO
2.GONZALES AIVON JHON ALFONSO
3.GRAVE ALVIN SOLETA
4.HACIÑAS JEROME TANEGA
5.HERNANDEZ ARIES DOLLENTE
6.ISOLI JABES ATILANO
7.JAZMINES ARNOLD MAISO
8.KAHULUGAN BENHAMIN IV GOMEZ
9.KUBING KARLA CRESTA URMAZA
10.LAGRIMAS MARLOU SAMILLANO
11.LEE NEIL PATRICK ENESIO
12.LINDA THREDEN SASI
13.MACAHIA BENEDICT MARFA
14.MAGBATON ROSS MARVIN CASTILLO
15.MARANAN ROY NIETO
16.MARILAO JOSEPH NEIL MACEDA
17.MEDINA JEANNE RACHELLE MEMENZO
18.MEDINACELI GEOVANNI LOREMAS
19.MILLAMA LEMUEL ROY TIMBAL
20.MORALES MARK ARMIN BUSTRIA
21.OJO BJORN CYDRICK OFRECIO
22.OLA MARIEL MAYAMAYA
23.OLADIVE CARLOU JR BACQUIANO
24.OLLER LEE JONES BAUTISTA
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.

School : PROFESSIONAL REGULATION COMMISSION
Address : P. PAREDES ST., SAMPALOC, MANILA
Building : ANNEX-AUDITORIUM
Floor : 5TH
Room / Group No.: GROUP IV
L A S T N A M E F I R S T N A M E M I D D L E N A M E
1.ONG OWEN RYAN MEDINA
2.ORTIZ KRIS LEO NEIL TAGLE
3.PADILLA VON ALBERTSON AMONARES
4.PANCHO JOMEL ADAMOS
5.PARREÑO NOEL PORQUEZ
6.PEDRIALVA FRITZ LAUDEMER ALANES
7.PENOLIO SEVERINO EDWIN CAPORADO
8.PINTON ERWINJONES GABIA
9.REYES CIELO MARIE QUEZADA
10.RIVERA JEMIL LLANERAS
11.SABAN JOHN AMMANUEL FRANCIS BAYSA
12.SAGARA JOHN ANTHONY OUANO
13.SANTIDAD WILNER ATENTAR
14.SECERIO RUIZ ANGELO CARANGA
15.SORIANO J WILFRED CAPAYAS
16.TALAN RONNIE MARCOS
17.TIMTIMAN MA ANGELICA BARRETO
18.TOMBOC JOEL FULO
19.TULDANES MARK ANTHONY RUFINO
20.VALENZUELA ERICKSON BERNARDINO
21.VELASCO GERICO ANGELO MAGPANTAY
22.VIERNES EUGIN BRYAN MEJIA
23.VILLALON ODYSSEUS RICAMARA
24.VIRAY RYAN TRAPAL
REMINDER:
USE SAME NAME IN ALL EXAMINATION FORMS. IF THERE IS AN ERROR
IN SPELLING, KINDLY REQUEST YOUR ROOM WATCHER(s) TO CORRECT IT.